Wydarzenia

Jasełka w szkołach i przedszkolu

Jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia szkoły i przedszkola w naszej gminie przygotowały bożonarodzeniowe spektakle.

„Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, uczniowie choroskiej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Złotorii zaprezentowały w swoich placówkach przygotowane pod okiem swoich opiekunów przedstawienia o narodzinach Jezusa Chrystusa. Dzięki temu uczniowie i widzowie mogli poczuć klimat nadchodzących świąt. Takie przedstawienia to nie tylko frajda dla małych aktorów, ale też oswajanie się z publicznymi wystąpieniami, co na pewno wymaga odwagi i stanowi dla dzieci nie lada wyzwanie.

Zwłaszcza że wśród publiczności zasiadali nie tylko rodzice, ale też m.in. burmistrz Choroszczy Robert Wardziński (obecny na każdym przedstawieniu), Izabela Dąbrowska – dyrektor M-GCKiS w Choroszczy, Irena Kosakowska-Kalata – przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 w Choroszczy, Józef Waczyński – prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, czy Grzegorz Krysiewicz – prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała”.

Po jasełkach dzieci i goście dzielili się – zgodnie z polską tradycją – opłatkiem. Wszystkim małym aktorom serdecznie gratulujemy!