EdukacjaMiasto i GminaWydarzenia

Pierwszoklasiści prawdziwymi czytelnikami!

Pasowanie na czytelnika organizowane jest w Szkole Podstawowej w Choroszczy co roku i weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

W tym roku to właśnie 8 grudnia pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

 
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności
czytania. Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani „egzaminowi”. Pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość znanych i lubianych tytułów książek oraz bohaterów baśni i bajek. Następnie uczniowie klasy 3a pod opieką pani Renaty Rajewskiej przedstawili pierwszakom zasady korzystania z książek i zapewnili uczniów słowami piosenki, że: „kto czyta książki mądry jest jak sowa”.
Po przeprowadzonej pogadance i bajkowym egzaminie przyszli czytelnicy złożyli przed Panią Dyrektor uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki, korzystać z ich
rad i mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika i finalnie zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.
Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz wyprawki czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki
człowiek” w postaci książki pt.” Wnuczka antykwariusza”.
Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur i tego, by czerpali z książek jak najwięcej mądrości i radości i zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
 
 
Tekst: na podst.mat.org.SP w Choroszczy/fot. SP w Choroszczy