EdukacjaKulturaMiasto i GminaWydarzenia

Ekologiczno-czytelniczy projekt w bibliotece M-GCKiS

Biblioteka M-GCKiS w Choroszczy na podstawie napisanego projektu została wybrana do udziału w pilotażowym projekcie Fundacji PVE Dobra Energia. Biblioteka otrzyma wsparcie w postaci bezpłatnych pakietów książek o tematyce przyrodniczej i zrealizuje innowacyjne inicjatywy z zakresu edukacji ekologicznej.

W ramach projektu Biblioteka M-GCKiS planuje przeprowadzenie kreatywnych warsztatów ekologicznych dla dzieci, organizację spacerów przyrodniczych oraz autorskich spotkań. Wszystkie te wydarzenia skupią się wokół tematyki ekologii. Planowane działania będą miały miejsce zarówno w Choroszczy, jak i w okolicznych miejscowościach, w tym w filii bibliotecznej w Klepaczach.

Realizowane inicjatywy zostaną ocenione, a w ramach konkursu pojawi się również możliwość przeprowadzenia spotkania autorskiego z ambasadorem projektu, Adamem Zbyrytem – popularyzatorem nauki, biologiem, ornitologiem i autorem książek przyrodniczych.

Celem projektu „Biblioteki pełne dobrej energii” jest podniesienie świadomości społeczeństwa lokalnego na temat ekologii, zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii (OZE), zmian klimatycznych oraz rozwijanie zainteresowania naukami przyrodniczymi wśród dzieci i młodzieży.

 

 

„Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu 'Biblioteki pełne dobrej energii’ prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.”