KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Teatr The M.A.S.K powraca na scenę M-GCKiS w Choroszczy ze spektaklem „Nie ma Fausta”

Po raz kolejny na scenie M-GCKiS w Choroszczy zaprezentują się aktorzy teatru The M.A.S.K z Bielska Podlaskiego. Tym razem, 25 lutego, o godzinie 17:00, widzowie będą mieli okazję zanurzyć się w spektaklu pt. „Nie ma Fausta”, opartym na prozie Tomasza Manna.

„Fausta” próbowało napisać już wielu – wielu się udało, byli też tacy, którzy nie do końca podołali zadaniu. Pisarz (Krzysztof Olejniczak) również podejmuje się tego zadania i to z pozytywnym skutkiem. Jednak starania mężczyzny niweczą jego własne dzieci, które z „Fausta” tatusia robią samolociki i puszczają je po podwórku. Zrozpaczony ojciec, szarpany poczuciem obowiązku wobec rodziny i będący pod silnym wpływem wewnętrznego Głosu, który namawia go do porzucenia dotychczasowego życia i wyjazdu na pustynię, wyrusza w inną podróż. Spotykając na swojej drodze z pozoru różnych ludzi, dochodzi do pewnych wniosków – czytany w opisie spektaklu.

Teatr The M.A.S.K działający zgodnie z mottem „Jak zrobić, to robić!”, powstał w 2012 roku z inicjatywy absolwenta wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Mateusza Sacharzewskiego. Członków The M.A.S.K łączy nie tylko miłość do teatru, ale także bardzo dobre relacje między sobą, a także z widzem. Biorąc udział w międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach, teatr zdobył wiele nagród, zarówno zespołowych, jak i indywidualnych.

Zachęcamy do oddania się tej sztuce już 25 lutego (niedziela), o godzinie 17:00 w auli M-GCKiS w Choroszczy. WSTĘP WOLNY!