Miasto i GminaSportWydarzenia

XIX Spartakiada Samorządowa Powiatu Białostockiego

Blisko 200 samorządowców rywalizowało w Spartakiadzie Powiatu Białostockiego, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Łapach 7.06.2024 r.. W ten sposób uczestnicy obchodzili Dzień Samorządu Terytorialnego.

W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn – przedstawiciele siedmiu gmin i reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Samorządowcy-sportowcy mogli startować konkurencjach, takich jak m.in. starcie tytanów (przeciąganie liny), strongman i strongwoman (przerzucanie opony), piłka nożna mężczyzn, rzut do kosza, wyścig skrzynek, woda na młyn, otwieranie urzędu, dwa ognie, piłkarzyki, piłka siatkowa, kiszenie pieniędzy. Tego dnia pogoda dopisała, a dobre humory nie opuszczały zawodników.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja gminy Łapy, drugie miejsce zajęła Choroszcz, a trzecie gmina Wasilków. Na czwartym miejscu uplasował się Zabłudów, piątym gmina Zawady, szóstym Starostwo Białostockie, siódmym Suraż, ósmym debiutująca drużyna Poświętnego.

Choroszczanie wywalczyli w sumie 3 złote medale 3 srebrne i 2 brązowe. Nasza drużyna triumfowała w piłkarzykach stołowych oraz okazała się najlepsza w turnieju piłki nożnej mężczyzn i strzałach na małą bramkę kobiet.

tekst: MGCKiS, foto: UM