Miasto i GminaWydarzenia

Floriańska Biesiada w Barszczewie

Wspólna zabawa przy akompaniamencie akordeonisty, gry i zabawy rodzinne, strefa gastronomiczna i potańcówka pod chmurką –Koło Gospodyń Wiejskich „Florianki” oraz OSP Barszczewo, w partnerstwie z M-GCKiS zapraszają na festyn w wiejskim klimacie.
 
Już 15 czerwca br.od g. 16:00 na terenie zielonym za świetlicą wiejską w Barszczewie odbędzie się impreza, której nazwa nawiązuje do „Florianek”, które tworzą we wsi Koło Gospodyń Wiejskich oraz do strażaków, których patronem jest Św. Florian. Główną atrakcją wydarzenia będzie wspólna biesiada mieszkańców przy akompaniamencie akordeonisty. Goście zostaną przywitani korowajem i
wszyscy przy przygrywce akordeonu będą mogli zaśpiewać znane przeboje weselne.
Organizatorzy przewidzieli również moc atrakcji dla najmłodszych. Imprezę rozpocznie występ artystyczny przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Barszczewie. Następnie teren boiska przejmą strażacy z OSP w Barszczewie, którzy przygotują pokaz, zabawy oraz wystawią wóz strażacki. Gościom zaprezentuje się również młodzieżowa drużyna pożarnicza. Kreatywne warsztaty dla najmłodszych poprowadzą także pracownicy M-GCKiS w Choroszczy, a podczas imprezy będzie można zapisać siebie i dziecko do biblioteki. Pojawi się również dmuchany zamek, słodka wata cukrowa oraz lizaki przygotowane przez lokalne gospodynie.
Jak na prawdziwą biesiadę przystało, podczas wydarzenia nie zabraknie swojskich produktów i domowych ciast, które będzie można zakupić na lokalnych stoiskach. Warto zabrać koc i przyjść na boisko w Barszczewie, by pointegrować się z mieszkańcami oraz wspólnie spędzić miło czas!
 
 
 
(Tekst i foto: M-GCKiS w Choroszczy)