KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Jubileuszowa X Edycja Konkursu Literackiego „SREBRO NIE ZŁOTO”

Lubisz pisać? Masz ciekawe spostrzeżenia i chciałbyś się nimi podzielić w formie wiersza lub krótkiej prozy? A może od zawsze o tym marzyłeś, tylko brakowało Ci motywacji? Wierzymy, że warto spełniać swoje marzenia i dzielić się swoimi talentami, dlatego zachęcamy wszystkich miłośników literatury do udziału w jubileuszowej edycji konkursu „SREBRO NIE ZŁOTO”!

To już X edycja konkursu literackiego, który od lat cieszy się popularnością w naszym województwie. W dotychczasowych dziewięciu edycjach nadesłano prawie 800 utworów literackich. W tym roku organizatorzy zapraszają do udziału zarówno młodych, jak i starszych pisarzy, aby połączyć pokolenia wspólną pasją do literatury. To doskonała okazja, aby młodsi i starsi twórcy mogli się spotkać, wymienić doświadczeniami i zainspirować nawzajem. Organizatorzy zachęcają do przesyłania swoich wierszy i krótkich form prozatorskich, dając możliwość zaistnienia, zdobycia nagród oraz prezentacji swojej twórczości na portalu podlaskisenior.pl.

Swoje wiersze i opowiadania w formie elektronicznej należy przesłać do 31 sierpnia 2024 roku (maksymalnie po dwa utwory w kategoriach poezja i proza). Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy nadać na adres: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com. Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz regulamin konkursu znajdują się na portalu www.podlaskisenior.pl.

Przewodniczącą kapituły konkursowej jest Dorota Sokołowska z Polskiego Radia Białystok, a w skład jury oceniającego pracę wchodzą również: Eligiusz Buczyński z Książnicy Podlaskiej oraz Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski. Sekretarzem Konkursu jest Jolanta Falkowska z Podlaskiej Redakcji Seniora.

Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz Podlaska Redakcja Seniora we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Polskim Radiem Białystok. Patronami medialnymi są portale: podlaskisenior.pl oraz poeciwsieci.pl.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.