EdukacjaKulturaWydarzenia

Dzień Rodziny w szkole. Rodzice i dzieci ze SP w Choroszczy idą ramię w ramię!

Integracja, zabawa, sport i wiele innych atrakcji czekało w środowe popołudnie, na uczniów i ich rodziny podczas Dnia Rodziny „Ramię w ramię” zorganizowanym przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

W minioną środę 12 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, odbyło się niezwykłe wydarzenie – Dzień Rodziny „Ramię w ramię”. Impreza, zorganizowana przez Radę Rodziców zgromadziła liczne grono uczniów, rodziców oraz sympatyków szkoły, oferując mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Inicjatorami tego wydarzenia byli rodzice z prężnie działającej Rady Rodziców, na czele z Przewodniczącą Dorotą Muczyńską. Ich zaangażowanie i praca przyczyniły się do stworzenia wspaniałej atmosfery i zapewnienia uczestnikom wielu form aktywności. Również dzięki wsparciu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Gminy Choroszcz, możliwe było zrealizowanie tak bogatego programu wydarzenia.

Na uczestników czekało mnóstwo gier i zabaw sportowych, które umożliwiały wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób. Dzieci i rodzice mogli rywalizować w różnych konkurencjach: od koszykówki po rzut do celu, a także wspólne skoki przez skakankę i zabawa na piaszczystym boisku do siatkówki. Każda z tych aktywności sprzyjała budowaniu rodzinnych więzi i integracji społeczności szkolnej, a udział w niej punktowany był pieczątkami na karcie, których komplet gwarantował niewielki upominek. Kolejnym ciekawym punktem programu były retro karty z zagadkami, kolorowankami, a nawet literackimi łamigłówkami oraz spotkanie z piłkarzami retro, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia i zaprosili na sobotni mecz i festyn 100-lecia stratu Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Dla najmłodszych przygotowano również specjalne animacje owocowo-warzywne prowadzone przez Olę Bielską, które miały na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez zabawę.

Wydarzenie zgromadziło mnóstwo dzieci i rodziców, którzy wspólnie spędzili czas na zabawie i aktywnościach, wzmacniając więzi rodzinne i budując poczucie wspólnoty. Atmosfera była pełna radości i uśmiechów, a uczestnicy zgodnie podkreślali, że chętnie wezmą udział w kolejnych edycjach tego rodzinnego święta.

Dzień Rodziny „Ramię w ramię” był działaniem współfinansowanym przez Gminę Choroszcz ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii”