KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Ździebełko Ciepełka – koncert w kościele

Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens wykonywanych utworów. On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku. Swoje umiejętności wokalne i sceniczne zaprezentują podczas kameralnego koncertu „Ździebełko ciepełka”.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Parafia Rzymskokatolicka w Choroszczy serdecznie zapraszają na ten wyjątkowy koncert, który odbędzie się w choroszczańskim kościele 23 czerwca, o godz. 19:00.  Podczas wydarzenia usłyszymy piosenki, które łączą w sobie najwyższej próby poetyckie teksty w jazzowej aranżacji. Repertuar będzie oparty na utworach o miłości do słów Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jana Wołka, które od lat skłaniają do zadumy i poruszają serca.

Wymarzyć miłość, to nie jest problem. Problemem jest, jaka z tą miłością później

wytrzymać – żartuje Nula podczas koncertów. Istnieje miłość spełniona. Miłość zachłanna, namiętna.

Jest też miłość nieszczęśliwa, słaba i głodna, zrozpaczona. Tak się te miłości przeplatają, zarówno

w życiu, jak w piosence. I o tym właśnie jest ten koncert – dodaje.

Nula Stankiewicz to wokalistka o niepowtarzalnym głosie i charyzmie, która od lat zachwyca publiczność swoją interpretacją piosenek literackich. Jej delikatny, a zarazem głęboki głos, potrafi przenieść słuchaczy w świat pełen emocji i refleksji. Nula jest znana z tego, że potrafi w swoich występach łączyć klasykę z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Janusz Strobel to mistrz gitary klasycznej i kompozytor, którego utwory są pełne subtelności i elegancji. Współtwórca dziesiątek płyt, w których wziął udział jako kompozytor, aranżer czy instrumentalista. Podczas koncertów z Nulą Stankiewicz tworzą harmonijny i pełen pasji duet, który zachwyca i wzrusza.

 

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, którego program wypełnią piękne melodie i mądre teksty. Serdecznie zapraszamy na „Ździebełko ciepełka”” – czyli miłość w polskiej piosence!