Komunikaty

Okrągły Stół na rzecz społeczeństwa obywatelskiego

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych (OWOP) w Białymstoku serdecznie zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli podlaskich organizacji pozarządowych na Spotkanie Okrągłego Stołu, by wspólnie wymienić doświadczenia oraz potrzeby zmian w zakresie aktywności obywatelskiej na rzecz „Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego”.

Okrągły Stół na rzecz „Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego”  odbędzie się w środę 19 czerwca br. w godz. 12.00-15.00  na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku  (Białystok, ul Warszawska 63).

Okrągły Stół na rzecz „Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego” ma na celu zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, w jaki sposób zmienić przepisy prawne, aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Docelowo, spotkanie ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem „Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego”.

Spotkania zostały objęte honorowym patronatem Ministry ds. społeczeństwa obywatelskiego Pani Agnieszki Buczyńskiej.

Liczymy na Wasze doświadczenie, pomysłowość i odwagę w kreowaniu nowej rzeczywistości przyjaznego otoczenia prawnego dla organizacji.

Po podsumowaniu rekomendacji, przewidujemy w programie część poświęconą wprowadzeniu do Standardów Ochrony Małoletnich.

Uwaga! Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/FDk2cvQC1S

Zapraszamy serdecznie!