Wielkanoc na Podlasiu

Świetlica i biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Choroszczy włączyły się w obchody „Wielkanoc na Podlasiu”. Odbyły się konkursy: plastyczny „Wielkanocne pisanki” i konkurs wiedzy „Co wiesz o Wielkim Poście i Wielkanocy”. W konkursie brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Uczestnicy konkursu plastycznego własnoręcznie, dowolną techniką, wykonywali prace plastyczne „Wielkanocne pisanki”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów.

Laureatami zostali:
I miejsce: Weronika Mróz kl. VI a, Wiktoria Mróz kl. VI a, Justyna Wiszowata kl. VI a, Rozalia Postlep kl. V a
II miejsce: Amelia Kondracka kl. VI a, Weronika Grygorowicz kl. IV a, Julia Mirończuk kl. IV a, Natalia Rydzewska kl. VI a
III miejsce: Aniela Popko kl. V c, Martyna Denisiuk kl. IV a, Magdalena Kosińska kl. V a, Agnieszka Ciborowska kl. II d (gimnazjum)
Wyróżnienia: Oliwia Szewczul kl. VI a, Joanna Kamieńska kl. V a, Mateusz Gogol kl. V a, Kamila Popławska kl. V a
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a ich prace można było oglądać na wystawie przy bibliotece szkolnej.

W konkursie wiedzy o Wielkanocy wzięło udział 18 uczniów, których zadaniem było napisanie testu.
Laureatami zostali: Eliza Galicka kl. V a (szkoła podstawowa), Izabela Sawicka kl. II d, Julia Worobiej kl. II c, Weronika Rytwińska kl. II c (gimnazjum).

Uczennice klasy I b: Gabriela Wardzińska i Patrycja Malinowska, przygotowały zajęcia dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas IV – VI szkoły podstawowej. Składała się na nie prezentacja multimedialna i turniej wiedzy o tradycjach wielkanocnych w różnych krajach. Zajęcia i multimedialny turniej odbył się 22.03.2016 w świetlicy szkolnej, zwycięskie drużyny otrzymały nagrody. Uczniom z klas IV – VI taka forma zajęć bardzo się podobała.

IS